İŞTE ATATÜRK

İŞTE ATATÜRK
Allah Kuran’da: “Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz ve gönlün hepsi bundan sorumlu tutulacaktır.” (17/İSRA/36) buyurmuştur. Atatürk de: “Türk Kuran'ın arkasında koşuyor; fakat onun ne dediğini anlamıyor, içinde neler var bilmiyor ve bilmeden tapınıyor. Benim maksadım; arkasında koştuğu kitapta neler olduğunu Türk anlasın” (Osman Ergin, Türk Maarif Tarihi 1-5, 1977 /A. Gürtaş, s. 41) demektedir.- "İŞTE ATATÜRK" PORTALINA GİRMEK İSTEDİĞİNİZDE YUKARIDAKİ RESMİ TIKLAYINIZ.

30 Ağustos 2016 Salı

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA VE ANMASI


“Ne Mutlu Türküm Diyene”  diyen ve ​diyebilmekten onur duyan, ​"Türk ​İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek" te azimli ve kararlı olan, aziz Türk Milleti’ min 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı kutluyorum.
 ​
Başta Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Halaskar ​Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşları olmak üzere, canları ve kanlarıyla, günümüzde de bu toprakları vatan yapıp bize emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi  minnetle anarken Allah'tan rahmet diliyorum. 

Ruhları şad, mekânları da cennet olsun İnşallah.

Türk vatanının bütünlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varoluş ilkelerini savunmak amacı ile, yurt içinde ve yurt dışında, fedakârca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Güvenlik Kuvvetlerimizi, karada, denizde ve havada, her zaman ve her yerde galip ve muzaffer eyle, her türlü şer ve musibetten koru Allah’ım.

Sen her şeyi bilen ve her şeye gücü yetensin.  Hesabını veremeyeceğimiz sınavlarla deneme bizi, ülkemizi, bütünlüğümüzü ve TC. mizi payidar eyle ya Rabbilalemin.


M. Kemal Adal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder